Balance Board Joga

RÓWNOWAGA, BALANS, UWAŻNOŚĆ
Zobacz

CZYM JEST

Balance Board Joga

Joga jest doskonałym narzędziem do tego, by kształtować świadomość ciała. Regularna praktyka sprzyja wzmocnieniu mięśni, giętkości, gibkości i koordynacji ruchowej. A teraz wyobraź sobie, że istnieje sposób na to, by osiągnąć te korzyści, wychodząc poza konwencjonalne ramy tego, co oferuje zwykła praktyka. Wszystko, co musisz zrobić, to zamienić powierzchnię na której stoisz. Z maty na ruchomą deskę do balansu.

Twoje ciało pracuje w harmonii, by utrzymać balans. Ruchoma platforma aktywuje wszystkie mięśnie głębokie tułowia, równoważąc prawą i lewą stronę ciała jednocześnie, pozwalając zachować prawidłową postawę.

Ćwiczenie jogi na desce polepsza kontakt umysłu z ciałem i uważność. Przez cały czas jesteś świadoma/świadomy pracy swoich mięśni i starasz się korygować swoją posturę by zachować balans i koordynacje, skupiasz się też bardziej na swoim oddechu.

Balance board joga jest doskonałym wprowadzeniem do SUP Jogi.

Zajęcia w Katowicach

GDZIE ĆWICZYMY? (zapisy obowiązkowe)

    • KATOWICE, poniedziałki 20.00, rezerwuj przez 👉 JOGA ŻYCIA
A oto 5 korzyści, które płyną z praktyki jogi na ruchomych matach:

1. Wymagający trening dla ciała.

Twoje ciało pracuje w harmonii, by utrzymać balans. Ruchoma platforma aktywuje wszystkie mięśnie tułowia równoważąc prawą i lewą stronę ciała jednocześnie, pozwalając zachować prawidłową postawę.

2. Udoskonalisz technikę swojej praktyki jogi.

Każdy ruch, który wykonujesz podczas praktyki na balance board jest przemyślany. To skłoni Cię, żeby zwolnić i mentalnie przygotować swoje ciało do kolejnego kroku, wykonując go z jeszcze większa precyzją. 

3. Taka praktyka pogłębi Twoją uważność.

Kiedy stoisz na desce, uważność staje się czymś naturalnym, ponieważ jej brak oznacza natychmiastową utratę równowagi.Ćwiczenie jogi na desce polepsza kontakt umysłu z ciałem. Przez cały czas jesteś świadoma/świadomy pracy swoich mięśni i starasz się korygować swoją posturę by zachować balans i koordynacje, skupiasz się też bardziej na swoim oddechu.

4. Balance board to doskonały trening dla mięśni tułowia, czyli wzmacniasz swoje ciało!

Gdy stajesz na ruchomej powierzchni nagle zaczynasz czuć mięśnie, o których istnieniu nie miałaś/nie miałeś pojęcia! Zasada jest prosta: jeśli chcesz mieć silny tułów, musisz skupić się na całym pakiecie mięśni.

5. Balance board joga urozmaici Twoja praktykę.

Jeśli lubisz wyzwania i chcesz spróbować czegoś nowego, to balance board joga może być tym, co pokochasz i co urozmaici Twoja praktykę. Zajęcia dostosowane są dla każdego. Każdą sesję zaczynamy od pozycji klęczących, tak żeby oswoić się z ruchem deski, po czym powoli przechodzimy do pozycji stojących i siedzących.